V únoru jsme toho s mravenečky zažili hromadu! V Pekingu se konaly zimní olympijské hry a to jsme si nemohli nechat ujít. Vyzkoušeli jsme některé závodní disciplíny – curling a alpské lyžování. Ale nejlepší je stejně koulování! A protože letošní zima nám sněhu moc nedopřává, udělali jsme si vlastní – papírové – koule. No a koulovaná byla parádní! Mravenci musejí být stále v dobré kondici a proto jsme vyrazili pořádně „zamakat“ do sportovní haly Vikomt. Zjistili jsme, že je to tam vážně bezva a budeme se chodit „zocelovat“ co možná nejčastěji. Do naší školky také přijelo divadlo. Hrála se pohádka o dinosaurech, která nás nejen pobavila, ale také jsme se něco zajímavého o pravěku dozvěděli. Navštívil nás také pan sklář a ukázal nám něco ze své práce. Všechny nás to hodně zajímalo a dokonce jsme se na chvilku skláři stali. Každý mraveneček si vyfoukl svou vlastní skleněnou baňku – jsme šikulové!

Tereza Uhlířová